• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 SOKAK ÇOCUKLARINI KORUMA
ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZDİR DERNEĞİ
 İZMİR

Hakkımızda

Derneğin Amacı

Çocuk İstismarının Önlenmesi, Çocukların Eğitilmesi,Topluma Kazandırılması,

Çocuk ve Aileye Yönelik iyileştirici her Türlü Çabanın Gösterilmesi

 Kuruluş Öyküsü (1994)

Derneğimiz, 9 Kasım 1994 yılında kurulmuş olup, 1996 yılına kadar üyelerimizin eğitilmesi, toplumun çocuk konusuna dikkat ve duyarlılığın arttırılması çalışmaları yanında, sokakta ve Türk Anneler Derneği İzmir şubesi merkez binasında, çocuklar ve ilgili diğer kurumlarla birlikte çalışmıştır.

 1996 yılında da, İzmir’de sokakta yaşayan çocuklara 24 saat hizmet veren, “İzmir Çocuk Rehabilitasyon Merkezi” nin;  İzmir Valiliği,İzmir Büyükşehir Belediyesi ve derneğimiz arasında imzalanan üçlü ortak protokol ile hizmete açılmasında sivil toplumu temsilen sorumluluk almıştır.

 İzmir Valiliği tarafından tahsis edilen Şehitler Caddesi No:79 İZMİR adresindeki binanın onarımı ve donanımı dernekçe yapılmış olup, 5,5 yıl bu merkez içinde görev yapmıştır.

İzmir Çocuk Rehabilitasyon Merkezi bugün Türkiye’nin ilk Çocuk ve Gençlik merkezi olan “Alsancak Çocuk ve Gençlik Merkezi” olarak hizmetini sürdürmekte olup, 24 saat hizmet vermektedir.

 Alsancak Çocuk ve Gençlik Merkeziyle Derneğimizin işbirliği halen devam etmektedir.

 Derneğin üye sayısı 65 olup, hizmetlerin tümü üyeler ve gönüllülerle yürütülmektedir.

Dernek 1998 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen sabit otobüste, Merkez çalışmalarının yanında ağır risk grubuolarak kabul ettiği ‘Sokakta çalışan çocuklara’ hizmet vermeye başlamıştır.(Eğitim Desteği, Sağlık, Gıda, Giysi yardımı vs) 

Çalışmaların yoğunlaşması ve fiziki şartların yetersizliği ile bina arayışına gidilmiş, Halen hizmet verilen, içinde bulunduğumuz 855 Sokak No:20 Konak - İZMİR adresindeki hizmet merkezimizde 2002 yılında hizmete başlanmıştır.